sadsad x
asdasd

İyi tasarlanmış bir aydınlatma sistemi ve özenle seçilmiş sahne efekti ışıkları, gösterinize büyük ölçüde renk ve heyecan katabilir. Nispeten küçük bir yatırımla müziğinize görsel bir boyut eklemek, performanslarınıza izleyicilerinizi büyüleyecek profesyonel bir parlaklık verecektir. İster bir orkestrayı, DJ etkinliğini, gece kulübünü, ibadethaneyi aydınlatmak istiyorsanız, bugün bütçenize ve yaratmak istediğiniz ruh haline uygun çok çeşitli aydınlatma efektleri ve ekipmanları mevcuttur. Bir ışığın hangi kategoriye girdiğine bakılmaksızın, bu ışıklar DMX veya DMX olmayan ışıklar olarak sınıflandırılır. Peki nedir bu ışık kontrol masası veya DMX Controller?

DMX 512 controller birden fazla aydınlatma ve ses kanalını, yüzlerce DMX uyumlu ışıktan oluşan birden fazla aydınlatma sisteminin her yönü ile kullanmanızı sağlayan son derece karışık Controller’lardır. Bazı daha basit Controller’lar, sadece flaş veya sis makineleri gibi belirli efektleri kontrol edebilirler. Bazı Controller modelleri ise Foot Control’e (pedalla kontrol) izin verir. 

DMX controller’ın çalışma temeli oldukça basittir. Controller’daki her Slider, kontrol edilen ışık bir kanala karşılık gelir. DMX ışıkların renk, Gobo, Pan, Tilt, Strobe hızı vb çeşitli kontrol ayarlarına karşılık gelen belirli değerlere sahiptir. Controller üzerindeki bir Slider’ı belirli bir değere hareket ettirerek ışığı uygun bir şekilde hareket ettirirsiniz. Genel bir efekt oluşturmak için kullanılan her düğmenin veya Slider’ın çeşitli kontrol değerleri, ayarladığınız belirli bir eylemi veya durumu aktifleştiren bir “Scene”e kaydedilebilir. Bu Scene daha sonra bir Memory Bank’a kaydedilir. Çok sayıda sahne bir programın tamamında birleştirilebilir. Buna “Chase” denir. Chase’ler kullanılan Controller’a bağlı olarak sayısız giriş işlevi aracılığıyla ayarlanabilir.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.