sadsad x
asdasd

Referans monitörü, stüdyo, ev ve benzeri yakın ve orta uzaklıkta dinleme alanlarında kullanıma uygun monitörlerdir. Sağlam bir monitör hoparlör, müziği mümkün olan en doğru, flat ve en az renklendirme ile duymanızı amaçlar. Ses kayıt, kurgu, miks ve mastering yapıyor olmanız fark etmeksizin, ses açısından şeffaf bir izleme sistemi, miksinizin kulaklıklara, araç ses sistemlerine, TV’lere ve diğer dinleme sistemlerine en iyi bir şekilde çevrilmesini sağlar.


Bu günlerde seçilebilecek çok sayıda aktif stüdyo hoparlör olsa da, kayıt endüstrisinin pasif monitörlerle büyüdüğünü belirtmekte fayda var. Bir tür diğerine tamamen üstün olmasa da, farklılıkları anlamak önemlidir.


Pasif dinleme sistemleri, doğası gereği modüler bir yapıya sahiptir ve hoparlörlerinizi uygun bir amfi ve Crossover ile eşleştirmenizi gerektirir. Aktif monitörlerde bu sayılanlar hoparlöre entegre bir şekilde gelir. Böylece ekstra bir sisteme ihtiyacınız olmaz ve aktif monitörlerde bulunan entegre sistemin o hoparlöre özel olarak üretilip geliştirildiğinden emin olabilirsiniz.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.