sadsad x
asdasd

Gate

Noise Gate’ler genellikle geçici olarak kullanılmayan bir mikrofondan veya başka bir giriş kaynağından gelen sinyali otomatik olarak kapatmak için kullanılan bir tür Compressor (veya expander) türüdür. Mikrofon sinyal seviyesi belli bir seviyenin altına düştüğünde, herhangi bir gürültü olmaması için mikrofonun giriş sinyali hızlı bir şekilde kesilir.

Gate genellikle davul mikrofonlarında diğer davullar ve enstrümanların sinyal sesinden etkilenmemesi için kullanılır. Bazen de gitar amfileri gibi yüksek gürültüye sahip kaynaklarda kullanılır, istenilen ses sinyalinin altında olduğunda gürültü otomatik olarak kesilir. Gate seviyesini (sinyalin azaldığı ve kesildiği nokta) ayarlayarak, aşırı gürültülü ve sinyal sızmasından kurtularak doğal bir ses elde edebilirsiniz.

EQ

Ekolayzer (Stüdyo EQ), bir veya daha fazla filtre devresi kullanarak belirli frekans aralıklarında sinyali artırma ve/veya azaltma-kesme yeteneğine sahip bir ses işleme cihazıdır. Günümüzde çeşitli uygulamalarda kullanılan birçok farklı stüdyo Equalizer türü vardır, ancak tüm EQ cihazları temelde aynı işleve sahiptir. EQ’lar Graphic ve Parametric olarak ikiye ayrılır.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.