sadsad x
asdasd

Condenser mikrofonlarda, arka plaka (backplate) adı verilen metal bir plakaya yakın bir yerde ince bir iletken diyafram bulunur ve bir kapasitör oluşturur. Bu kapasitör, phantom güç ya da bir elektrik yükü ile beslenir. Ses dalgalarının basıncı diyaframın titreşmesine neden olduğunda, diyafram ile arka plaka arasındaki mesafeyi değiştirerek çıkış voltajında değişikliklere neden olur. Bu değişken çıkış, mikrofonun elektronik sinyalini oluşturur. 

Kondenser mikrofon, mikser tarafından sağlanan harici bir güç kaynağı, dahili piller veya Phantom Power kullanır. Günümüzde çoğu mikserin mikrofon girişlerinde phantom güç bulunuyor, ancak eski bir mikser kullanıyorsanız, Phantom Power istemeyen bir mikrofon tercihi yapmanız gerekir. 

Birçok farklı Condenser mikrofon türü vardır ve bunların çoğu kayıt için kullanılır. Condenser mikrofon fiyatları kalitesi ve Polar Pattern başta olmak üzere bunun gibi özellikler sebebiyle değişiklik gösterebilir. Profesyonel kayıt mikrofonu genellikle condenser olur.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.