sadsad x
asdasd

Kayıt konusunda yeniyseniz, stüdyo kayıt mikrofonu seçiminde zorlanmanız normaldir. Seçebileceğiniz çok çeşitte stüdyo mikrofonu olsa da hangisinin tam olarak doğru bir seçim olduğunu kimse söyleyemez. Stüdyo kayıt mikrofonu seçmek tamamen kişisel bir seçimdir ve kendi ihtiyacınıza göre bir mikrofon seçmelisiniz. Biraz stüdyo deneyimi ile, belirli stüdyo mikrofonlarının belirli enstrümanları kaydetmek için iyi bir seçim olduğunu anlarsınız, ancak akustik teorisini anlamadan muhtemelen nedenini anlayamazsınız. Dinamik mi yoksa Condenser bir mikrofon mu arıyorsunuz ? Tube veya Solid-State mi ? Aralarında seçim yapabileceğiniz çok sayıda stüdyo mikrofonu olduğundan, bu durum size bunaltıcı gelebilir. Bu nedenle, mikrofon türleri ve kullanımları hakkında temel bilgilere sahip olmak sizin için yeterli olacaktır.

Kayıt için doğru mikrofonu seçmeye gelince, doğru ya da yanlış cevap yoktur. Her stüdyo mikrofon, onları belirli bir enstrüman veya vokalist için harika hale getirebilecek kendine özgü özellikleri vardır.

Örneğin, geniş bir diyafram condenser bir mikrofon, geniş frekans tepkisi ve çok daha sessiz sesleri alma yeteneği nedeniyle bir akustik gitar veya vokalist için uygundur. Öte yandan, dinamik bir mikrofon, yüksek ses seviyelerini hasar görmeden veya sonik netliği kaybetmeden sürdürebildiğinden, yüksek sesli bir gitar amfisi veya trampet için daha iyi ayarlanabilir. Stüdyo mikrofonu fiyatları bu özellikler çerçevesinde şekillenir.

Müzik Üssü, Shure, AKG, Neumann ve Rode gibi en iyi markaların stüdyo kayıt mikrofonu çeşitlerini stoklarında bulundurur.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.