sadsad x
asdasd

Audient iD4 ve EVO 4 Karşılaştırma

31 Ağustos 2023
Audient iD4 ve EVO 4 Karşılaştırma

Audient iD4 vs EVO 4

Audient iD4 ve EVO 4, çok yönlülükleri, sağlam yapısı ve inanılmaz ses performansıyla iD4 (MKII), ve EVO 4, hem ev hem de profesyonel stüdyolarda oldukça popüler iki ses kartıdır, ancak bu iki ses kartını birbirinden ayıran bazı farklılıklar vardır. Bu makalemizde benzerlikleri, farklılıkları ve bu iki ses kartını benzersiz kılan özelliklerine değineceğiz.


Genel Bir Bakış

Hangi ses kartının stüdyonuza uygun olduğunu bulmak için aşağıdaki tabloya bir göz gezdirebilirsiniz.

iD4

EVO 4

Giriş 2 2
Çıkış 2 2
Mikrofon Preamfi Sayısı 1 2
Sınıf Lideri AD/DA Dönüştürücüler
JFET Enstrüman Girişi
Kulaklık Çıkışı Çift Tek
Bağlantı USB 3.0 (USB-C) USB 3.0 (USB-C)
Bus Power
Audio Loop-back
Smartgain X
SctrollControl X
Monitör Kontrolleri
Yazılım Mikseri İşlevi
iOS Uyumluluğu
2 Yıl Distribütör Garantisi

Girişler

iD4 ve EVO 4 arasındaki ilk büyük fark, farklı girişlerin sayısıdır. iD4’ten farklı olarak EVO 4’ün iki mikrofon girişi aynı zamanda enstrüman girişi olarak kullanılabilir. iD4 kullanırken enstrümanınızı cihazın ön kısmında bulunan enstrüman girişine takmalısınız. Bir enstrüman ve bir mikrofon girişi olduğu için iD4’te sadece bir adet mikrofon preamfisi bulunmaktadır.

Enstrüman Girişleri ve Preamfiler

Her iki ses kartı da yüksek performanslı mikrofon preamfisinin yanı sıra JFET enstrüman girişine sahiptir. Ancak iş mikrofon preamfisine geldiğinde biraz değişiyor.

iD4 büyük boyutlardaki profesyonel seviyede kullanılan Audient preamfilerini kullanır, böylece masaüstündeki bir cihazda büyük stüdyoda kullanılan ses kartlarının sesi garanti edilir.
EVO 4 ise Audient preamfilerine benzeyen, ancak inanılmaz derecede temiz, yüksek performanslı, dijital olarak güçlendirilmiş bir preamfi tasarımına sahiptir.

Audient Girişler

Smartgain

EVO 4’ün mikrofon preamfisi Smartgain aracılığıyla kontrol edilebilir. Basitlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Smartgain, kaydınızın teknik tarafı hakkında endişe etmenize gerek kalmayacak şekilde gain seviyelerini otomatik olarak ayarlar ve işinizi oldukça kolaylaştırır.

Audient SmartGain

Çıkışlar ve Kulaklık

Her iki ses kartında da bir çift hoparlör çıkışının yanı sıra bir kulaklık çıkışı bulunur. Ancak iD4’ün çift kulaklık çıkışı vardır, bu sayede aynı anda iki kulaklığı kullanabilirsiniz.

Audient Çıkışlar

Monitör Kontrolleri

EVO 4’ün tüm monitoring fonksiyonları, ses kontrolü, monitör miks ve monitör pan olmak üzere tek bir kontrol düğmesi üzerinden kontrol edilebilir. Ayrıca EVO 4 Control uygulamasından da ayarlanabilir ve anında ayarlar yapmanıza olanak tanır.

iD4 benzer monitoring kontrollerine sahiptir ancak monitör miks için özel bir düğmeye sahiptir. iD4’ün ana ses düğmesi aynı zamanda kadranı dijital kaydırma tekerleği olarak kullanmanıza olanak tanıyan ve donanım kontrolü sağlayan ScrollControl özelliğine de sahiptir.

Audient Monitor Control

Sınıfında Lider AD/DA Dönüştürücüler

Dönüştürücü, bir sinyali bir formattan diğerine dönüştürür ve bu ses kartlarında 2 çeşit dönüştürücü vardır. Analogdan Dijitale Dönüştürücü (ADC) ve Dijitalden Analoğa Dönüştürücü (DAC). Dönüştürücüler, sesin her nüansını, her detayını duymanızı sağlayarak miksinizi daha doğru duymanızı sağlar.

Audient Detay

Audio Loop-back

Hem iD4 hem de EVO 4, Audio Loop-back özelliğine sahiptir. Audio Loop-back, mikrofonlarınızla aynı anda bilgisayarınızdaki uygulamalardan kayıttan yürütme olanağı sağlar. İçerik üreticileri, podcast yayıncıları gibi canlı yayın kullanıcıları için idealdir.

Audio Loop-back Mikser

Audio Loop-back, Podcast, Youtube/İçerik üreticilerinin ve oyun yayıncılarının artması sebebiyle giderek daha fazla talep gören bir özellik haline geldi. Ancak Audio Loop-back’i anlamak ve kurulumu zor olabilir; bu nedenle hem iD4 hem de EVO 4 için ses kaynaklarını birleştirmenize ve yazılımlar arasında hızlı bir şekilde yönlendirmenize olanak tanıyan özel bir Audio Loop-back Mikser tasarlanmış.

Audient Audio Loop-back Mixer

Sizin İçin Hangisi Uygun?

Hem iD4 hem de EVO 4, sezgisel özellikler ile donatılmış yüksek performanslı ses kartlarıdır. Ancak bir ses kartı seçmenin büyük bir karar olduğunun bilincindeyiz. Audient veya EVO’yu seçtiğinizde, kusursuz ses performansı, 2 yıllık garanti ve ücretsiz yazılım paketine sahip olursunuz.

Soru ve görüşleriniz için sitemizdeki canlı destek ile iletişime geçebilir, canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Audent iD4

2 Giriş / 2 Çıkış Ses Kartı

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Audient EVO 4

2 Giriş / 2 Çıkış Ses Kartı

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.