sadsad x
asdasd

Elektro Gitar Ses Kartı Önerisi 2023

13 Eylül 2023
Elektro Gitar Ses Kartı Önerisi 2023

Ses kartlarının gitarla ilgili teknoloji dünyasındaki en heyecan verici cihazlar olmadığının biliyoruz, ancak kayıt esnasında gitar sinyalinizin sesini, tınısını ve en önemlisi tonunu analogdan dijitale çevirerek ve bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız, bir ses kartına ihtiyacınız olacak. Tüm bunları yaparken, sinyalinizin dengeli, parazitsiz ve gain’inizin en iyi şekilde aktarılmasını sağlar. Gitarlar için en iyi ses kartlarına yönelik bu yazımızda, herhangi ekstra bir çabaya girmeden yalnızca gitarınızı kaydetmek için tek girişli seçeneklerin yanı sıra, çok girişli cihazları da dahil etmeye özen gösterdik. Gitar kaydı almak isteyeler için direkt olarak bu ses kartını almalısınız gibi kesin bir şey yok, bu nedenle hangi ses kartının sizin için doğru olduğuna karar vermek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ama endişelenmenize gerek yok. IK Multimedia, Presonus, Universal Audio, Audient gibi sektör lideri markaların, kullanıcılar ve uzmanlarımız tarafından favori olmuş ses kartlarından oluşan bir liste düzenledik. Şimdi bu ses kartlarını bir inceleyelim.

Audient Sono

Gitar kaydı için ideal olan valve preamfiye sahip şık bir ses kartı

12AX7 valve preamfi ve üç bantlı ton kontrollerini, Two Notes Torpedo preamfi modellemesi ve kabin simülasyonu ile birleştiren Audient Sono direkt olarak gitaristler için üretilmiştir. Valve analog devre sesinize sıcaklık sunar ve hem gain hem de ton kontrolleri ile gerçek bir amfi gibi limitlerde kullanmanıza imkan tanır. Torpedo’nun 20 adet Amfi/Kabin modellerinden herhangi birini seçtiğinizde, orta gain’li rock ve blues tonları için yeterli güce sahip olursunuz.

Sade tasarımı, Sono’yu kutudan çıkarır çıkarmaz kullanılabilecek en iyi gitar ses kartlarından biri haline getiriyor ve Torpedo arabiriminin sanal kayıt alanı, preamfisi ve mikrofon modellerinin kullanımı oldukça kolay. Gitar ve Bas gitarlar için DI girişi, Reamping, +48V Phantom Power, yüksek kaliteli stereo mikrofon preamfi bağlantıları ile Sono, çok yönlü bir ses kartı olduğunu ispatlıyor.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: USB 2.0
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/96kHz
Analog Girişler: 2 Adet (ADAT Genişlemesi ile 10)
Analog Çıkışlar: 4 Adet
Dijital Bağlantı: S/PDIF, ADAT
MIDI Giriş/Çıkış: Yok

Artıları +

+ İşlevsel ve temiz tasarım
+ Sezgisel yazılım arayüzü
+ Olağanüstü Two Notes Torpedo amfi sesi

Eksileri –

- Biraz kulaklık gürültüsü var

audient-sono

Audient Sono İncele


Audient iD4 MKII

Profesyonel ses kartı üreticisi tarafından, yüksek kaliteli, ekonomik, gitar ses kartı

“Kaliteli bir ürünü ucuza alamazsınız” sözünün tam tersi bir ürün olan iD4, Audient markasının üretmiş olduğu üst düzey cihazlardaki A sınıfı mikrofon preamfileri ve yüksek performanslı dijital dönüştürücüler içeriyor aynı anda hepsini sağlam, tamamen metal ufak bir tasarıma sığdırmış.

Stereo bağlantı imkanı yok ancak Condenser mikrofonlar için +48V Phantom Power’a sahip mikofon/line girişinin yanı sıra, gitar ve bas gitarınız için çok önemli olan Hi-Z girişi mevcut. Büyük olan iD Knob’u ile DAW’ınızdaki kontrolleri sağlayabilir ve faderları kontrol edebilirsiniz. Bunların yanında bir de iOS ile uyumlu şekilde çalışıyor!

Çift kulaklık çıkışını da hesaba katarsak (başka bir müzisyeni kayıt ediyorsanız oldukça önemlidir), bu fiyata böyle bir performansa sahip ses kartına sahip olmak, gerçekten inanılmaz.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: USB 2.0
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/96kHz
Analog Girişler: 2 Adet
Analog Çıkışlar: 2 Adet
Dijital Bağlantı: Yok
MIDI Giriş/Çıkış: Yok

Artıları +

+ Tam bir fiyat/performans ürünü
+ Sağlam malzeme
+ iOS uyumluluğu sayesinde mobil kayıt imkanı
+ Ücretsiz Plug-in’ler, yazılımlar ve sample paketi

Eksileri –

- Giriş/Çıkış sayısı yetersiz gelebilir, iD14 veya iD24 değerlendirilebilir

Audient iD4 MKII

Audient iD4 MKII İncele

Universal Audio Apollo Twin x Duo Heritage Edition

Sade bir ses kartından üst seviye bir his

UAD’nun amiral gemisi Apollo 8 ve 16 modellerinin “hafif” bir versiyonu olan Twin x Duo, her ev veya proje stüdyosuna profesyonel kalitede ses getiriyor.

Gitaristler için olan özelliklerine bakıldığında bu fiyat seviyesinde rakiplerine kıyasla biraz düşük kalıyor gibi görünebilir ancak, sahip olduğu Hi-Z enstrüman girişi, Marshall Plexi (Gitar Amfisi) ve Ampeg SVT-VR (Bas Amfisi) modellerinin yanı sıra, DAW’ınızda, kayıt veya miks sırasında kullanabileceğiniz Compressor, Limiter, Preamfi, Distortion ve Reverb gibi efektlere sahiptir. Çift kulaklık çıkışını da sayarsak (başka bir müzisyeni kayıt ediyorsanız oldukça önemlidir), bu ses kartını aldığınızda masaüstü ses kartları arasındaki en kaliteli ses kartlarından birine sahip olacaksınız demektir.

Özellikleri

Bağlantı Şekli: Thunderbolt
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/192kHz
Analog Girişler: 10 Adet
Analog Çıkışlar: 6 Adet
Dijital Bağlantı: Optical Toslink
MIDI Giriş/Çıkış: Yok

Artıları +

+ İnanılmaz ses kalitesi
+ Yüksek kaliteli DSP Plug-in’leri ile birlikte geliyor

Eksileri –

- Sadece Thunderbolt ile birlikte çalışıyor, USB yok
- Reamping bağlantısı yok

Universal Audio Apollo Twin x Duo Heritage Edition

Universal Audio Apollo Twin X Duo Heritage Edition İncele

Presonus Audiobox USB 96

Bütçesi kısıtlı müzisyenler için en iyi gitar kullanımına uygun ses kartı

Presonus, Studio One DAW ve Studio Magic Plug-in paketi ile birlikte Audiobox 96 USB eksiksiz bir ses kartı sunuyor. Yazılımı bilgisayarınıza indirin, ses kartını bağlayın, ardından gitarınızı Hi-Z girişine takın ve piyasadaki saygın DAW’lardan birinde kayıt almaya başlayın.

Bu ses kartı Bus Power ile çalışır, yani ekstradan bir güç kaynağına ihtiyacınız olmaz, bilgisayarınızdan güç alır. Bu sayede mobil bir şekilde kayıt alabilirsiniz. +48V Phantom Power, çift Mikrofon/Line girişi, harici cihazlar ve expression pedalı ile kullanım için MIDI Giriş/Çıkış ile Presonus’un sağlam küçük ses kartı ile gereksiz ekstralar olmadan bir gitaristin ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunduğunu söyleyebiliriz.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: USB 2.0
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/96kHz
Analog Girişler: 2 Adet
Analog Çıkışlar: 2 Adet
Dijital Bağlantı: Yok
MIDI Giriş/Çıkış: Mevcut

Artıları +

+ Bus Power ile çalışır
+ Studio One Artist ve Studio Magic ile birlikte geliyor
+ Harici bir cihaz bağlayabilmeniz için MIDI Giriş/Çıkış

Eksileri –

- Giriş/Çıkış sayısı yetersiz gelebilir

Presonus Audiobox USB 96

Presonus Audiobox USB 96 İncele


IK Multimedia Axe I/O

Ton ve efekt yelpazesi açısından en iyi ses kartlarından bir tanesi

Ton kayıt yapan her gitarist için önemli bir husustur. Amplitube 4 Deluxe Amfi/FX modelleyicisi sayesinde, dijital amfiler, kabinler ve stompbox’ların yanı sıra 8 kanallı bir kayıt ve looper içerir.

Kutudan çıktığı gibi kayıt imkanı sunan Axe I/O, stereo kayıt için iki adet mikrofon/line girişi ve sahip olduğu DI Box devresi ile dengesiz sinyalinizi dengeli bir hale getirerek yeniden kayıt etmek için bir reamp seçeneği sunar. Condenser mikrofonlar için Phantom Power, Amplitube’u kontrol etmek için MIDI/Expression pedal bağlantısı ve yerleşik bir akort cihazı ile Axe I/O, gitaristler için mevcut olan en donanımlı ses kartlarından biri olduğunu kanıtlıyor.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: USB 2.0
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/192kHz
Analog Girişler: 2 Adet
Analog Çıkışlar: 5 Adet
Dijital Bağlantı: Yok
MIDI Giriş/Çıkış: Mevcut

Artıları +

+ Amplitube 4 Deluxe ile birlikte gelir
+ Aktif/Pasif manyetikler için değişken giriş seviyesi
+ Kolay reamping için amfi çıkış soketi

Eksileri –

- Akort ayarlama programı daha iyi olabilirdi

IK Multimedia Axe I_O

IK Multimedia Axe I/O İncele


IK Multimedia iRig HD 2

Bütçe dostu ve iyi özelliklere sahip, gitarist merkezli bir ses kartı

Bu yazımızdaki en basit ve en uygun fiyatlı ses kartlarından birisi olan iRig HD 2, kayda ilk adımlarını atan gitaristler için mükemmeldir. Karmaşık bir kurulum gerektirmeden, telefon ile mobil bir şekilde kullanıma uygun, sadece “Tak-Çalıştır” mantığıyla sinyalinizi dijital olarak Mac, PC veya iOS cihazınıza ya da HD 2’nin analog çıkışından bir amfiye gönderebilirsiniz. Ek olarak Amplitube üzerinden efektler ekleyebilir veya işlenmemiş bir sinyal gönderebilirsiniz. Ayrıca bir kulaklık çıkışı ve iRig 2 HD’yi mikrofon standına takabileceğiniz bir klipse sahip.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: Micro USB
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/96kHz
Analog Girişler: 1 Adet
Analog Çıkışlar: 3 Adet
Dijital Bağlantı: Yok
MIDI Giriş/Çıkış: Yok

Artıları +

+ Mac, PC ve iOS destekliyor
+ Kullanımı kolay
+ Amplitube uygulaması ile birlikte geliyor

Eksileri –

- Android desteği yok

IK Multimedia iRig HD 2

IK Multimedia iRig HD 2 İncele


Apogee Jam+

Gitar kaydına ilk adımınızı atarken kullanabileceğiniz en iyi ses kartı

Daha önce hiç kayıt almadınız ve nasıl almanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Apogee’nin Jam+’ı, sade özellikleri ve basit “Tak-Çalıştır” işlevselliği sayesinde kayıt işlemini kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Üzerinde bulunan 6.35mm giriş ile gitar, bas gitar, klavye ve synthesizer’lardan gelen line seviyesi sinyalleri iletebilir. Dilerseniz Jam+’ın overdrive modu ile ses üzerinde oynayabilirsiniz.

Çıkış olarak ise, 3.5mm’lik bir kulaklık soketi (monitörlere de sinyal gönderebilirsiniz) ve Mac, PC veya iOS cihazlarına bağlantı için bir micro USB bağlantı noktası vardır. Kullanmaya başladıktan sonra Positive Grid’in BIAS FX Jam yazılımında amfi ve FX modellerini keşfedebilirsiniz.


Özellikleri

Bağlantı Şekli: Micro USB
Ses Çözünürlüğü: 24-bit/96kHz
Analog Girişler: 1 Adet
Analog Çıkışlar: 1 Adet 3.5mm jack
Dijital Bağlantı: Yok
MIDI Giriş/Çıkış: Yok

Artıları +

+ Tak - Çalıştır
+ Positive Grid BIAS FX Jam yazılımı kutu içeriğine dahil
+ Ünlü, yüksek kaliteli Apogee preamfi

Eksileri –

- Fazla sade bir tasarım

Apogee Jam+

Apogee Jam+ İncele

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.