sadsad x
asdasd

neumann.webp (3 KB)Neumann

Herhangi bir üst düzey stüdyoda en az bir tane Neumann marka mikrofon bulabilirsiniz. U47 ve U67 gibi klasik tüp tasarımları, TLM 49 ve TLM 67 gibi modern transformatörsüz mikrofonlar ve TLM 102 ve TLM 103 gibi uygun fiyatlı ürünleri çok sayıda parçada kullanılmıştır. Efsanevi U87 modeli, stüdyo standardına en yakın mikrofonudur. 

Neumann şirketinin kurucusu Georg Neumann, geleneksel mikrofonlarda bulunan sesi almak için bir tarafta açıklıkları olan karbon granülleriyle ayrılmış bir çift metal plakadan oluşan tasarım yerine bu plaka üzerine üzerine kauçuk bir zar gererek ve eksik olan bas tepkisini dolduran bir mikrofon tasarımı geliştirmiştir. Georg'un mikrofonu, 50Hz-1kHz doğrusal frekans tepkisi, 4kHz'de 10dB'lik bir Peak noktası ve 10kHz'de 15dB'lik ses düşüşü ile önceki modellerden çok daha iyi ses ortaya çıkarmıştır. Marconi-Reisz adı verilen bu mikrofon, döneminde oldukça popüler bir mikrofon haline gelmiştir. 

1949'da Georg Neumann, modern stüdyo mikrofonlarının geliştirilmesinde büyük bir etkisi olan U 47 adlı çift kutuplu desenlere sahip yeni bir mikrofon serisi tasarlanmıştır. Telefunken tarafından dağıtılan U 47, The Beatles, Frank Sinatra ve diğer önemli sanatçılar tarafından çok sayıda klasik parçada kullanıldı. Telefunken U 47, günümüzdeki en ikonik tüplü mikrofonlardan biri olmaya devam etmektedir. 

İnanılmaz derecede ayrıntılı sesleriyle övülen TLM 49 ve TLM 67 gibi modern dönemde klasikleşmiş bu mikrofonlar, Neumann’ın bilindik ses imzasını çağdaş devre tasarımlarıyla birleştirmektedir. Ayrıca, akıcı üretimi sayesinde Neumann mikrofonları proje stüdyosu uygulamalarında uygun fiyatlı mikrofon ihtiyaçlarını karşılamıştır. Çok sayıda fiyat ve seviyeye göre ürünlere sahip Neumann, profesyonelden amatöre dünya çapında her tür kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Müzik Üssü, Neumann markasının Türkiye yetkili bayisidir. Sitemizden satın alacağınız tüm Neumann ürünleri en az 2 yıllık distribütör garantisine sahiptir.

Filtreleme
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.